Kontaktinformation

Besöks- och leveransadresser:

Älvsborgsleden 7
504 31 Borås

Duveholm Stallbacken
641 92 Katrineholm

Postadress:

Box 929
501 10 Borås

Öppettider:

Måndag-Torsdag: 07.30-16.30
Fredag: 07.30-15.00
Lunch: 12.00-13.00

Tele:

+46 33 17 88 00

Företagsledning

Thomas Arvidsson

Thomas Arvidsson

VD

thomas.arvidsson@acgnystrom.se
Tel: +46 33 17 88 87

Affärsområdesansvarig/Försäljning sömnad, svets samt pressutrustning

Per-Martin Dahlqvist

Per-Martin Dahlqvist

Vice VD

per-martin.dahlqvist@acgnystrom.se
Tel: +46 33 17 88 03

Affärsområdesansvarig/Försäljning PLM, mönsterkonstruktion samt övriga mjukvaror

Niklas Friberg

Niklas Friberg

Ekonomichef

niklas.friberg@acgnystrom.se
Tel: +46 33 17 88 51

Ekonomi/Administration

Niklas Friberg

Niklas Friberg

Ekonomichef

niklas.friberg@acgnystrom.se
Tel: +46 33 17 88 51

Christer Koivu

Christer Koivu

Ekonomiassistent/Administratör

christer.koivu@acgnystrom.se
Tel: +46 33 17 88 64

Malin Filipsson

Malin Filipsson

Redovisningsekonom

malin.filipsson@acgnystrom.se
Tel: +46 33 17 88 16

Monika Reinthal

Monika Reinthal

Marknadsansvarig administratör

monika.reinthal@acgnystrom.se
Tel: +46 33 17 88 92

Jenny Blomqvist

Jenny Blomqvist

Marknadsansvarig

jenny.blomqvist@acgnystrom.se
Tel: +46 33 48 01 16

Försäljning

Thomas Arvidsson

Thomas Arvidsson

VD

thomas.arvidsson@acgnystrom.se
Tel: +46 33 17 88 87

Affärsområdesansvarig/Försäljning sömnad, svets samt pressutrustning

Per-Martin Dahlqvist

Per-Martin Dahlqvist

Vice VD

per-martin.dahlqvist@acgnystrom.se
Tel: +46 33 17 88 03

Affärsområdesansvarig/Försäljning PLM, mönsterkonstruktion samt övriga mjukvaror

Perry Sandell

Perry Sandell

Affärsområdesansvarig

perry.sandell@acgnystrom.se
Tel: +46 33 17 88 38

Försäljning brodyr, textilprint samt service och teknisk support

Johny Sjodin

Johny Sjödin

Affärsområdesansvarig

johny.sjodin@acgnystrom.se
Tel: +46 33 48 01 10

Försäljning dSign 3sixty samt service och teknisk support

Rolf Valkiainen

Rolf Valkiainen

Affärsområdesansvarig

rolf.valkiainen@acgnystrom.se
Tel: +46 33 48 01 11

Försäljning laser

Nicklas Lundin

Försäljningsansvarig

nicklas.lundin@acgnystrom.se
Tel: +46 33 17 88 33

Försäljning tillskärning

Richard Carlsson

Richard Carlsson

Försäljningsingenjör

richard.carlsson@acgnystrom.se
Tel: +46 33 17 88 31

Försäljning brodyr

Christian Bunnfors

Christian Bunnfors

Säljare/Serviceingenjör

christian.bunnfors@acgnystrom.se
Tel: +46 33 17 88 36

Försäljning programvara, utbildning, service, samt teknisk support brodyr

Jesper Devrer

Jesper Devrér

Senior Säljare

jesper.devrer@acgnystrom.se
Tel: +46 33 48 01 20

Försäljning dSign 3sixty

Victor Paulsson

Victor Paulsson

Säljare

victor.paulsson@acgnystrom.se
Tel: +46 33 48 01 18

Försäljning märkning samt material för märkning och laser

PLM, Mönsterkonstruktion samt övriga mjukvaror

Daniel Lindh

Daniel Lindh

Senior Systemarkitekt

daniel.lindh@acgnystrom.se
Tel: +46 33 17 88 32

Ansvarig för teknisk support, utbildning samt utveckling av YuniquePLM/Integrationer mot affärssystem

Fredrik Svensson

Senior Mjukvaruutvecklare

fredrik.svensson@acgnystrom.se
Tel: +46 33 17 88 67

Ansvarig för teknisk support, utbildning samt utveckling av YuniquePLM/Integrationer mot affärssystem

Louise Santiago

Louise Santiago

Support-/Utbildningsansvarig

louise.santiago@acgnystrom.se
Tel: +46 33 17 88 07

Ansvarig för support och utbildning mönsterkonstruktion

Dellager Borås/Lager Katrineholm

Daniel Teixeira

Daniel Teixeira

Logistik/Dellager

daniel.teixeira@acgnystrom.se
Tel: +46 33 17 88 30

Förbrukningsmaterial, reservdelar, sömnad, pressutrustning samt övriga tillbehör

Catrin Elf

Catrin Elf

Logistik/Dellager

catrin.elf@acgnystrom.se
Tel: +46 33 17 88 48

Förbrukningsmaterial, reservdelar, brodyr, textilprint samt brodyrtråd

Anna Mörk

Anna Mörk

Logistik/Lager

anna.mork@acgnystrom.se
Tel: +46 33 48 01 15

Förbrukningsmaterial, tillbehör till laser, märkmaskiner samt dSign 3sixty

Tekniker

Christian Bunnfors

Christian Bunnfors

Säljare/Serviceingenjör

christian.bunnfors@acgnystrom.se
Tel: +46 33 17 88 36

Försäljning programvara, utbildning, service, samt teknisk support brodyr

Pierre Holmen

Pierre Holmén

Servicetekniker

pierre.holmen@acgnystrom.se
Tel: +46 33 17 88 82

Service, teknisk support brodyr samt textilprint

Morgan Eriksson

Servicetekniker

morgan.eriksson@acgnystrom.se
Tel: +46 33 17 88 20

Serviceansvarig, försäljning samt teknisk support sömnad/pressutrustning

Aleksandr Voronoj

Aleksandr Voronoj

Serviceingenjör

aleksandr.voronoj@acgnystrom.se
Tel: +46 33 17 88 77

Service, försäljning samt teknisk support sömnad/pressutrustning

Ismail Abdelkareem

Ismail Abdelkareem
إسماعيل عبد الكريم

Servicetekniker/مهندس الخدمة والدعم الفني

ismail.abdelkareem@acgnystrom.se
Tel: +46 33 17 88 04

Service samt teknisk support sömnad

Lars Johansson

Lars Johansson

Servicetekniker

lars.johansson@acgnystrom.se
Tel: +46 33 17 88 78

Service samt teknisk support tillskärning

Mikael Strandh

Mikael Strandh

Servicetekniker

mikael.strandh@acgnystrom.se
Tel: +46 33 17 88 63

Service samt teknisk support tillskärning/märkning

Niclas Magnusson

Niclas Magnusson

Servicetekniker

niclas.magnusson@acgnystrom.se
Tel: +46 33 48 01 14

Service samt teknisk support laser

Alexander Bladelius

Alexander Bladelius

Servicetekniker

alexander.bladelius@acgnystrom.se
Tel: +46 33 48 01 21

Service samt teknisk support laser

Daniel Jaszczak

Daniel Jaszczak

Servicetekniker

daniel.jaszczak@acgnystrom.se
Tel: +46 33 17 88 85

Service samt teknisk support dSign 3sixty